Dlaczego warto kupić samochód w auto komisie?

Zakup samochodu zawsze jest dużą inwestycją. Nic więc dziwnego, że wśród Polaków wciąż jest duża liczba osób, które z różnych względów kupują pojazdy w auto komisach. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto to zrobić.

Duży wybór

Poszukiwanie ogłoszeń osób sprzedających interesujące nas samochody zawsze trwa dłużej, niż wizyta w komisie samochodowym. Zwłaszcza, że na rynku istnieją komisy prezentujące pojazdy o różnym stopniu zużycia. Jeśli naszym celem jest np. samochód starszy i tym samym tańszy, możemy wybrać się do auto komisu specjalizującego się właśnie w takich pojazdach.

Na zamianę?

Kupując auta używane za pośrednictwem komisu samochodowego, zawsze możesz liczyć na możliwość zamiany dotychczas posiadanego pojazdu. Jeśli posiadasz w miarę sprawny pojazd, możesz go sprzedać, przy okazji kupić nowsze auto za cenę niższą o wspomnianą kwotę. W przypadku osób prywatnych taka możliwość (raczej) nie istnieje.

Szybka transakcja

Kupowanie samochodu poprzez komis trwa zazwyczaj znacznie krócej, niż u osoby prywatnej. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, osoba prywatna nie zawsze posiada samochód spełniający wszystkie nasze wymagania. Po drugie – jak już wspomnieliśmy, znalezienie samochodu w komisie jest prostsze, chociażby z powodu dużej liczby umieszczonych tam pojazdów.

Bezpieczeństwo

Kupując samochód w komisie masz praktycznie pewność, że nabywasz samochód używany, który nie ma żadnych zobowiązań prawnych ani finansowych. Choć na pierwszy rzut oka taka sprzedaż nie jest legalna (bez porozumiewania się z kupującym), to jednak znacznie częściej ma miejsce właśnie w przypadku osób prywatnych. Komisy samochodowe ze względu na swoją markę nie sprzedają pojazdów, które są obciążone jakimikolwiek zobowiązaniami finansowymi (chyba, że w ramach rozliczenia ze sprzedającym).

Formalności

Kupując samochody używane spoza terenu naszego kraju, musimy – w przypadku osób prywatnych – wykonać szereg formalności związanych z rejestracją auta w Polsce. Z kolei auto komisy coraz częściej same decydują się na zrealizowanie wspomnianych formalności, dzięki czemu ich późniejsza rejestracja na normalnych warunkach jest możliwa.