Kupno samochodu używanego w auto komisie – kilka faktów

Bardzo często decydujemy się na zakup samochodu w komisie. Co ciekawe – są osoby, które z usług komisu korzystają cały czas. Sprawdźmy na czym polega fenomen komisu i dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup auta za jego pośrednictwem.

Oglądasz kiedy chcesz

Auto komis pracuje w określonych godzinach. Najczęściej jest to od 8 do nawet i 12 godzin pracy. Niektóre auto komisy pracują również w weekendy (także i w niedzielę). Dlatego osoby kupujące auto w komisie mogą trafić do niego praktycznie o każdej porze dnia. W przypadku osób prywatnych nie jest to już takie proste (a często po prostu uciążliwe). Zbyt długie negocjowanie czasu przybycia na oględziny samochodu, może z kolei skutkować jego sprzedażą komuś innemu. Czy warto więc czekać?

Możliwość kredytowania

Kupując auta używane przez komis, zyskujemy możliwość kredytowania zakupionego pojazdu. Tym samym kwotę, która jednorazowo może być dla nas zbyt wysoka, możemy podzielić nawet i na kilkadziesiąt rat. Oczywiście spłata takiego rozłożonego zobowiązania będzie dla nas w gruncie rzeczy bardziej kosztowna, ale nie ukrywajmy – jednorazowy wydatek rzędu kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu tysięcy złotych może być dla wielu osób zbyt trudny do udźwignięcia.

Gwarancja

Samochody używane nigdy nie będą tak pewną inwestycją, jak samochody nowe – prosto od dealera. Dlatego też część komisów samochodowych oferuje swoim Klientom gwarancję sprawności poszczególnych komponentów samochodu. W ramach gwarancji, ujęte w niej elementy składowe pojazdu mogą być w określonym czasie od zakupu wymienione i naprawione. Do tego dochodzą przepisy związane z rękojmią i wadami ukrytymi.

Podsumowując, zakup samochodu za pośrednictwem komisu jest nie tylko wygodny i bezpieczny, ale przede wszystkim opłacalny. Owszem, płacimy relatywnie więcej za określony samochód, ale nie ukrywajmy, że marże w branży i tak są bardzo małe a jednocześnie w zamian otrzymujemy gwarancję sprawności technicznej i pojazd wolny od jakichkolwiek wad (zwłaszcza o charakterze prawnym).